Кошик
152 відгуків
Птицесервис
+380502059688
+380502059688
+380502059688
МТС
+380985425358
Киевстар

Дезінфекція курника

Дезінфекція курника
Дезінфекція курника

31.08.17

📌Читайте і зберігайте до себе! 👇👇👇

Важливий етап догляду за птицею – незалежно від розмірів господарства – дезінфекція курника.
В традиційному поданні дезінфекція – це комплекс заходів, які сприяють очищенню приміщень від вірусів, бактерій, паразитів та інших небажаних організмів, які можуть завдати шкоди мешканцям.Відповідно, у випадку з курником орієнтуватися в першу чергу слід на позбавлення від місця безпосередньої загрози для птиці. Крім невидимих оку паразитів це можуть бути мухи, кліщі, блохи і інші небажані «гості». Здавалося б, дезінфекція курника у домашніх умовах може бути виконана за допомогою дихлофоса, хлорофосу та інших препаратів, які найчастіше застосовуються для усунення всіляких паразитів. Але справа в тому, що обробці повинні піддаватися всі предмети курника без винятку. Це повинно бути і обладнання, і поверхні, і навіть годівниці. Зрозуміло, що розпорошення отрут в таких місцях небажано. Крім того, універсальні засоби дають лише частковий результат, не забезпечуючи комплексного впливу.

🔰 Чим дезінфікувати?

Сьогодні на ринку представлено чимало дезінфікуючих та миючих засобів, з допомогою яких можна позбавити пташник від інфекції і паразитів. Але від універсальних і господарсько-побутових коштів все ж варто відмовитися на користь спеціалізованих. При виборі слід враховувати два основні умови – це сумісність з птицею і наявність сертифіката відповідності, що підтверджує можливість застосування засобу для тварин.
⏩ Асептобром
⏩ Лигроцид.

Але досвідчені птахівники рекомендують не зупинятися на одному способі боротьби з напастю і озброїтися іншими засобами, серед яких чимало народних. Справа в тому, що не кожен господар може дозволити регулярне проведення дезінфекції за допомогою дорогого препарату в таких випадках на допомогу приходять випробувані і ефективні, але в той же час майже безкоштовні методи глибокого чищення пташника.

🔰 Аерозолі для дезінфекції

Ефективним засобом з даної групи вважається - ⏩ хлор-скипидар, дозволяє дезінфікувати повітря.

Отримати даний склад можна за допомогою суміші з скипидару і хлорного вапна в співвідношенні 1:4. Екзотермічна реакція від даного складу в повітряному середовищі випаровує частки обох компонентів. Витрачати приготований розчин на 1 м3 повітря слід з розрахунку 0,5 мл скипидару і 2 г вапна. Така дезінфекція курника виконується тільки за умови включеної вентиляції раз в день. Є й інший спосіб застосування складу. Для нього потрібно підготувати кілька тазиків і розмістити їх по всьому курника. У кожному з них повинна знаходитися невелика доза приготовленої суміші.

🔰 Соляні розчини

Для дезінфекції пташника самостійно можна приготувати ⏩гіпохлорит натрію.

Необхідно у воді розчинити вапно з активним хлором і кальциновану соду з розрахунку по 200 г двох компонентів на 1 л. На здобуття розчином оптимальних якостей йде приблизно 24 год, при цьому протягом перших 5 год необхідно кілька разів з рівномірними інтервалами виконувати перемішування. Це щодо щадна дезінфекція курника, але за умови тривалого і регулярного застосування вона дає непоганий результат.

Дає ефект і ⏩ мононатриевая сіль, яку готують на основі білого порошку з дихлорізоціанурової кислоти.

По суті, це той же активний хлор. Препарат розчиняється у воді і може бути використаний в будь-якому вигляді: і з допомогою розпилювачів, і як пасивний засіб впливу на відкритому вигляді.

🔰 Розчини від вірусних інфекцій

Одним з головних критеріїв вибору сильнодіючих засобів проти бактерій і вірусів є відсутність токсичності, так як птах чутлива до подібних впливів. На озброєння можна взяти ⏩глутаровий альдегід і йодтриэтиленгликоль.

Перший відрізняється відсутністю запаху, екологічною безпекою і миючим ефектом. В основі розчину лежить ниртан – жовтуватий порошок, який швидко розчиняється у воді і придатний для взаємодії з теплокровними тваринами. Йодтриэтиленгликоль також орієнтований на вірусні інфекції, але і надає комплексний захист від інших паразитів. Зокрема, він знадобиться, якщо також потрібна ефективна дезинфекція курника від кліщів і бліх. По виду це темно-червона масляниста рідина, основу якої становить йод. У воді розчиняється 300 г дрібно розмеленої йоду, 150 г йодистого калію, а також близько 1 л триэтиленгликоля. Після ретельного перемішування можна приступати до дезинфікуючих заходів.

🔰 Дезінфекція вапном

⏩ Вапно виступає активним компонентом в різних рецептах, але не завжди з неї можна зробити комбінований засіб. Тому актуальним є спосіб її застосування у відносно чистому вигляді. Власне, техніка дезинфекції досить проста. Досить розвести хлорне вапно у воді і залишити на добу в заздалегідь приготовленої посуді. В результаті буде забезпечена ефективна чищення повітря. Але важливо пам'ятати, що хлорне вапно для дезинфекції курника має один істотний мінус. Це хімічна речовина, що небезпечно для птахів, тому його слід використовувати тільки в порожньому приміщенні. Втім, це ж відноситься і до контактів з людиною. Працювати з даним засобом необхідно в рукавичках і по можливості скоротити перебування в обробленому хлорним вапном курнику.

🔰 Йод як засіб дезінфекції

рекомендується Використовувати ⏩ однохлористый йод. Його можна перевести в аерозоль для зручного застосування, застосовуючи метод сублімації з хімічною реакцією. Пари даного кошти використовуються для знезараження, але і тут є свої нюанси. Справа в тому, що хімічна дія такого роду негативно впливає на металеві поверхні – є ризик розвитку корозії. Тому дезінфекція курника йодом може проводитися лише частково. Навіть якщо виключити металеве обладнання з переліку оброблюваних об'єктів, його все одно потрібно буде очищати шляхом знезараження. Так чи інакше, обробку із застосуванням йоду слід виконувати раз в 1-2 місяці. Причому один курс повинен тривати кілька днів, протягом яких необхідно знайти час і для окремої дезінфекції металевих предметів в курнику. Взагалі на основі йоду є чимало ефективних готових препаратів, серед яких - «Монклавит» і «Диксан».

🔰 Дезінфекція курника в присутності птиці

Строго кажучи, ця процедура не є дезінфекцією, швидше, її можна віднести до санації. Тобто в ході виконання скорочується концентрація мікроорганізмів в приміщенні, але повного знищення вірусних інфекцій і бактерій не відбувається. Це пов'язано як раз з мінімальним ефектом від впливу препаратів, що обумовлено інтересами захисту птиці. Виробники випускають спеціальні засоби для такої обробки, в їх числі «Вироцид». При цьому не варто думати, що така дезінфекція курника в домашніх умовах марна і не виправдовує себе. Повноцінне знезараження дозволяє за 1-2 підходу усунути всі шкідливі мікроорганізми. Аналогічний результат при санації досягається в процесі виконання серії процедур. Наприклад, кожен раз в місяць рекомендується 3-4 дні повністю присвячувати дезінфекції. Можливість виконання даної операції в присутності птиці полегшить роботу.

🔰 Підготовчі заходи

Якщо в ході дезінфекції допускається виконання обробки в присутності курей, то підготовка вимагає їх видалення. Це необхідно, щоб звільнилося місце для чищення. Слід видалити послід, пір'я, залишки корму і різне сміття. Виконати ці дії допоможе скребок або жорстка щітка – тільки так можна очистити сідала від засохлого посліду. Далі слід приступати до миття приміщення. Бажано використовувати спеціалізовані засоби, які не зашкодять птиці. Навіть якщо в перший час кури продовжать життєдіяльність в колишньому вигляді, з часом вплив токсичних компонентів може відбитися на несучості. Після цього починається дезінфекція курника у відповідності з вимогами до застосовуваним засобам. Важливо враховувати, що і підготовка приміщення до санації, і безпосередня обробка повинні виконуватися із застосуванням засобів індивідуального захисту. Як мінімум необхідно скористатися маскою і рукавичками, які запобігають проникнення частинок пилу та бактерій в організм.

🔰 Рекомендації по техніці проведення дезінфекції

Багато чого залежить від типу препарату або розчину, який планується використовувати для дезінфекції. Якщо засіб не допускає знаходження птиці в приміщенні при обробці, те необхідно перенести курей на інші раніше підготовлені сідала. Такий варіант дає більше можливостей очищення, тому виконувати процедуру можна рідше, наприклад два рази в рік. Найчастіше виникають питання про те, як провести дезінфекцію курника, не видаляючи птицю з приміщення. Прийнятні засоби для такої санації вже розглядалися, а що стосується самої процедури, то її можна виконувати по частинах. В першу чергу слід дезінфікувати сідала, а потім приступати до підлогового покриття і стін. В окремому порядку і навіть іншими засобами можна обробляти годівниці і обладнання.

🔰 Профилактика паразитов в курятнике

Сократить частоту выполнения дезинфицирующих мероприятий позволит тщательное соблюдение гигиены в курятнике. Помещение должно периодически проветриваться и сушиться, чтобы в нем не было сырости – благоприятной среды для развития вредных микроорганизмов. Профилактическая дезинфекция курятника известью с обработкой стен и подстилок также не потребует много сил, но предотвратит появление опасных бактерий. Поверхности можно побелить, а если птица содержится напольным способом, то достаточно насыпать негашеную известь на пол, закрыв ее подстилкой.

🔰 Заключение

Санация хозяйственных помещений, в которых содержится живность, всегда накладывает на владельца большую ответственность. Даже при соблюдении инструкций использования химических препаратов остается риск навредить птице. Проблема заключается в том, что многие факторы химического воздействия индивидуальны, и если обработка прошла успешно в одном случае, то нет гарантии такого же результата при обслуживании других объектов. Поэтому самые эффективные средства для дезинфекции курятника или другого места содержания птицы – это те, которые уже были удачно испытаны в схожих условиях. З цієї ж причини слід особливу увагу приділяти введенню в господарство нових особин. Але в будь-якому випадку варто відштовхуватися від елементарних заходів гігієнічної захисту, дотримання яких запобігає негативні біологічні процеси у вигляді розвитку грибків, бактерій і інших небажаних організмів.